Redo för vinter
I samarbete med Ellos
Den här veckan har det nästan känts som om vintern kommit, så kallt. Perfekt tillfälle att mysa runt med sköna stickade plagg, de bästa plaggen är de som funkar lika bra hemma som på stan! Just nu bär jag mycket jordnära färger, vilket känns som de flesta gör under hösten. Efter sommarens mer färgglada palett är det alltid lite skönt att komma tillbaka till beigt, vitt, brunt, creme osv.
Nu använder jag mest mina stickade plagg från
-kollektionen från Ellos. De är otroligt sköna och jag använder de både hemma och på stan. I veckan använde jag
till min
. Färgen på den här kappan är verkligen magisk. Den perfekta “teddy”-färgen. Den finns kvar i större storlekar hos Ellos!
Malin Goransson
Jag tycker det är väldigt snyggt att matcha stickade plagg med kjolar under hösten, nu när det inte är minusgrader ännu får man passa på.
finns i två färger och är ursnygg till en stickad tröja. Just nu matchar jag den mest med
. Alla de stickade plaggen från kollektionen är i en merinoull och kashmir-mix. Vilket gör att de verkligen är varma och mjuka.
Vilka är era favoritplagg från kollektionen?
I samarbete med Ellos